مرگ همکار

یکروز وقتى کارمندان به اداره رسیدند، اطلاعیه بزرگى را در تابلوى اعلانات دیدند که روى آن نوشته شده بود:

 «دیروز فردى که مانع پیشرفت شما در این اداره بود درگذشت. شما را به شرکت در مراسم تشییع جنازه که ساعت ١٠ در سالن اجتماعات برگزار مى‌شود دعوت مى‌کنیم.»


در ابتدا، همه از دریافت خبر مرگ یکى از همکارانشان ناراحت مى‌شدند امّا پس از مدتى، کنجکاو مى‌شدند که بدانند کسى که مانع پیشرفت آن‌ها در اداره مى‌شده که بوده است.
این کنجکاوى، تقریباً تمام کارمندان را ساعت١٠ به سالن اجتماعات کشاند. رفته رفته که جمعیت زیاد مى‌شد هیجان هم بالا مى‌رفت. همه پیش خود فکر مى‌کردند
: «این فرد چه کسى بود که مانع پیشرفت ما در اداره بود؟ به هر حال خوب شد که مرد!»

کارمندان در صفى قرار گرفتند و یکى یکى نزدیک تابوت مى‌رفتند و وقتى به درون تابوت نگاه مى‌کردند ناگهان خشکشان مى‌زد و زبانشان بند مى‌آمد.

آینه‌اى درون تابوت قرار داده شده بود و هر کس به درون تابوت نگاه مى‌کرد، تصویر خود را مى‌دید. نوشته‌اى نیز بدین مضمون در کنار آینه بود:

«تنها یک نفر وجود دارد که مى‌تواند مانع رشد شما شود و او هم کسى نیست جزء خود شما. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید زندگى‌تان را متحوّل کنید. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید بر روى شادى‌ها، تصورات و موفقیت‌هایتان اثر گذار باشید. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید به خودتان کمک کنید.

زندگى شما وقتى که رئیستان، دوستانتان، والدین‌تان، شریک زندگى‌تان یا محل کارتان تغییر مى‌کند، دستخوش تغییر نمى‌شود. زندگى شما تنها فقط وقتى تغییر مى‌کند که شما تغییر کنید، باورهاى محدود کننده خود را کنار بگذارید و باور کنید که شما تنها کسى هستید که مسئول زندگى خودتان مى‌باشید.

مهم‌ترین رابطه‌اى که در زندگى مى‌توانید داشته باشید، رابطه با خودتان است.

خودتان را امتحان کنید. مواظب خودتان باشید. از مشکلات، غیرممکن‌ها و چیزهاى از دست داده نهراسید. خودتان و واقعیت‌هاى زندگى خودتان را بسازید.

/ 23 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فریناز

سلام عزیزم مرسی که اومدی خیلی مطلبت جالب بود! وبلاگ یا به قول خودت دفترچه یادداشت خوبی داری موفق باشی بازم به من سر بزن اپ شدی خبرم کن فعلا بای

من خودم

خيلي قشنگ بود. خداكنه اين بي‌ارادگي و خودكم‌بيني و تنبلي و... بميره و همه‌ي ما مؤثر و پيش‌رفته بشيم. مطلب ما را درباره‌ي فردوسي بخوانيد.

دفتر عشق

نسیم خوش عشق چقدر این آسمان آبی زیباست ، هوای دل انگیزیست! این نسیمی که میوزد بهاریست ، پر از عطر و بوی عاشقیست ! از کدامین سو می آید این نسیم بهاری ، از سوی دریا می آید یا صحرای عشق سلام [گل] دفتر عشق بروز شد منتظر حضور گرمتون میباشم از این به بعد دفتر عشق هر سه روز یک بار بروز میشود [گل][گل][گل]

فریناز

سلام عزیزم یه اپ خوشکل منتظرم بای

اكسير

[گل]با قانون اول موفقيت به روزم و چشم به راه[گل]

دنیای خنده

|>شلام شطور مطوری خو فی؟؟ ,,,,,,,,,,,,,,,,, |نميخاي بيايي من آپ کردم هــــا.!| '""",||_____ |_..._...__________________|====_|___|..,]| "(@ )'(@ )"'"""""""""""""''"""(@)'(@)"""""(@) [ماچ]

فریناز

سلام سلام سلام سلام اپ بوم سفیدی منتظرتم

داستانسرا(عمولی)

[گل] [گل][گل][گل][گل] دعوتنامه عمولي [گل][گل][گل][گل][گل] هفت شهرعشق راعطار گشت/ماهنوزاندرخم يك كوچه ايم قسمت دوم "دختري كه فال ورق ميگرفت" درمنزل شخصي عمولي براي تجديد ديداربيصبرانه انتظارميكشد. [گل][گل]

فریناز

سلام خوبی؟ من اپ شدم خیلی خوشحال میشم نظرت را بدونم راستی با تبادل لینک موافقى؟ منتظرتم فعلا