سنگتراش

روزی، سنگتراشی که از کار خود ناراضی بود و احساس حقارت می کرد، از نزدیکی خانه بازرگـانی رد می شد. در باز بود و او خانه مجلل، باغ و نوکران بازرگان را دید و به حال خود غبطه خورد و با خود گفت: این بازرگان چقدر قدرتمند است! و آرزو کرد که مانند بازرگان باشد.

در یک لحظه، او تبدیل به بازرگانی با جاه و جلال شد. تا مدت ها فکر می کرد که از همه قدرتمند تر است، تا این که یک روز حاکم شهر از آنجا عبور کرد، او دید که همه مردم به حاکم احترام می گذارند حتی بازرگانان. مرد با خودش فکر کرد: کاش من هم یک حاکم بودم، آن وقت از همه قوی تر می شدم!

در همان لحظه، او تبدیل به حاکم مقتدر شهر شد. در حالی که روی تخت روانی نشسته بود، مردم همه به او تعظیم می کردند. احساس کرد که نور خورشید او را می آزارد و با خودش فکر کرد که خورشید چقدر قدرتمند است.

او آرزو کرد که خورشید باشد و تبدیل به خورشید شد و با تمام نیرو سعی کرد که به زمین بتابد و آن را گرم کند.

پس از مدتی ابری بزرگ و سیاه آمد و جلوی تابش او را گرفت. پس با خود اندیشید که نیروی ابر از خورشید بیشتر است، و تبدیل به ابری بزرگ شد.

کمی نگذشته بود که بادی آمد و او را به این طرف و آن طرف هل داد. این بارآرزو کرد که باد شود و تبدیل به باد شد. ولی وقتی به نزدیکی صخره سنگی رسید، دیگر قدرت تکان دادن صخره را نداشت. با خود گفت که قوی ترین چیز در دنیا، صخره سنگی است و تبدیل به سنگی بزرگ و عظیم شد.

همان طور که با غرور ایستاده بود، ناگهان صدایی شنید و احساس کرد که دارد خرد می شود. نگاهی به پایین انداخت و سنگتراشی را دید که با چکش و قلم به جان او افتاده است!

 

                              منبع: نشان لیاقت عشق

/ 18 نظر / 42 بازدید
نمایش نظرات قبلی
داستانسرا(عمولي)

میلاد مولود کعبه[گل] و مولای متقیلان[گل] و امیرالمومنین[گل] حضرت علی (ع) [گل] بر تمام شیعیان وآزادگان وشیفتگان حضرتش[گل] علی الخصوص بر فرزند صاحب العصرش[گل] حضرت ولی عصر(عج) [گل] و منتظران سرسپرده حضرت[گل] مبارکباد[گل]

فریناز

سلام نگار جون وای مثله همیشه اپت عالی بود خیلی قشنگ بود نشون میده که ما ادم ها هیچ وقت قدر چیزی که هستیم را نمیدونیم

اکسیر

الحق که گل گفتی.اگه انسان نتونه قدر لحظه هاشوبدونه درهیچ حالتی به آرامش نخواهد رسید.

فریناز

سلام اپ شدم اما غمگینه منتظرتم فعلا

اکسیر

[گل][گل]باسلام اکسیر با قانون چهارم موفقیت به روز است وچشم به راه شماست[گل][گل]

دفتر عشق

عزیز دلم تویی ، مهربانم، همه هستی ام تویی ! عشق من تویی ، گل من، همه زندگی ام تویی! تویی زیباترین گل در میان تمام گلها در گلستان باغ زندگی تویی درخشانترین ستاره در میان تمام کهکشانها در آسمان زندگی همدم من تویی ، بهترینم ، شیرینی لحظه هایم تویی! سلام دفترعشق بروز شد منتظر حضور گرمت هستم موفق باشی[گل][گل][گل]

سیامک

حالاپس بریم سنگتراش بشیم! سختمه فارسی تایپ کردن میرم همون سنگتراشی!!!

سیامک

حالاپس بریم سنگتراش بشیم! سختمه فارسی تایپ کردن میرم همون سنگتراشی!!!